Teraryum Fiyatları Fazla Mı?

Kendimiz için veya sevdiklerimize, eşe dosta hediye etmek için hazır teraryum satın alan veya almayı düşünenlerimiz vardır. Ancak hazır teraryum fiyatları oldukça pahalı oluyorlar. Bunu satın almak istediğimiz teraryumda kullanılan materyallerin toplam tutarını yaklaşık olarak hesaplayarak görebiliriz.

Üstelik yapımı tamamlanmış bir teraryumu bir yerden bir yere zarar vermeden taşımak oldukça zahmetli bir iş. Normal kargoya verilemez ve başka şehirde yaşayan birine göndermek istiyorsanız bu genellikle mümkün olmaz. Teraryumun şehir içi gönderimi için satıcı tarafından ayrıca bir ücret istenebilir de.

Peki Kendimiz Teraryum Yapsak?

Teraryumunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz? Zaten teraryum yapmanın en keyifli tarafı teraryumu kendimiz yapmamız değil mi? İstediğimiz malzemeyi alıp dileğimizce eklemek, hayalimizdeki tasarımları fanus içinde gerçeğe dönüştürmek çoğu teraryum severin zevkle yaptığı bir iş olsa gerek.

İçlerinde her ne kadar göze hoş gelen tasarımlar olsa da, hazır teraryum aranjmanlarının sınırlılığını aşıp hayal gücümüzü ortaya çıkarmak ayrı bir keyif sonuçta.

Maliyeti de Çok Uygun!

Üstelik keyif alarak dizayn ettiğimiz bu teraryumların maliyeti hazır teraryum fiyatları nın çok altında oluyor. Aynı malzemelerle kendi yaptığınız teraryumu, hazır olanın fiyatının yaklaşık yarısına mal edebiliyorsunuz.

Peki Teraryum Nasıl Yapılır?

İnternette teraryum yapımı hakkında birçok yazı ve görsel mevcut. Aşağıdaki videoda eğitmenimizin teraryum yapımı anlatımını izleyebilirsiniz.

Teraryum Atölyeleri

YoyoMoyo, teraryum yapımını kendiniz deneyimleyerek ve keyif alarak öğrenmeniz için atölyeler düzenliyor. Uzman eğitmenlerin rehberliğinde, diğer teraryum sevelerle birlikte veya tek başınıza eğitim alabilirsiniz.

Ortam Çok Keyifli

Teraryum severler eğitim atölyelerinin müzik ve sohbet eşliğindeki keyifli ortamında hem teraryum yapmanın inceliklerini öğreniyor, hem de kendi tasarımları olan ilk teraryumlarına sahip oluyorlar. Günün sonunda ellerinde orijinal birer teraryum ve yüzlerinde gülümseme ile atölyeden ayrılıyorlar.

Teraryum atölyelerimize katılmak için bizimle iletişime geçin, teraryum yapımına hemen başlayalım!

Önceki yazımız olan Kağıttan Sukulent Yapımı’nda kağıttan muhteşem sukulent aranjmanları, kapı süsleri, çerçeveler yapmayı hemen öğrenebilirsiniz!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s